Obserwatorzy

piątek, 5 października 2012

opalowa ośmiornica

Od poniedziałku zaczął się rok akademicki. Mogę się pochwalić, studiuję filologię francuską :) No i oczywiście już na starcie złapało mnie choróbsko! Przez to niestety zaniedbam zapewne trochę bloga (mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone :)). Posty będą dodawane rzadziej, "generalne" przeglądanie i komentowanie prawdopodobnie będzie odbywało się w weekendy (a nie jak zazwyczaj, kilka razy na dzień). To już chyba koniec wyjaśnień :)

Chciałam również przekazać, że wracam do nauki sutaszu :). Bardzo mi się ta technika podoba, a gdy zdobędzie się już wprawę, przy odrobinie wyobraźni, można stworzyć naprawdę fantastyczną biżuterię. Chyba jak większość, jestem samoukiem, w dziedzinie sutaszu również. Byłabym wdzięczna, gdybyście Wy - koleżanki z dłuższym stażem i większym doświadczeniem w tej technice, mogły udzielić jakiś drobnych rad, gdy pojawią się u mnie sutaszowe błyskotki :)

Prosty wzór (od czegoś trzeba zacząć :)), wisiorek +/- 10cm, kaboszon - opal, opalowe drobne koraliki, znajdzie się również turkus-rodzynek :) zawieszony na 60cm posrebrzanym łańcuszku. Zapięcie typu federing. Jako łączników w łańcuszku użyłam opale i turkusy.

Skąd taki tytuł posta? No nie wiem, wisiorek skojarzył mi się z ośmiornicą albo jakąś kałamarnicą :O

Miłego wieczoru :)

5 komentarzy:

 1. Ładny! Najbardziej jednak podoba mi się w komplecie z łańcuszkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście wygląda trochę jak ośmiornica:) Piękna oprawa, dla cudnego kamienia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie to nie ośmiornica tylko meduza
  Piękny wisior

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, przypomina ośmiornicę :) Bardzo fajnie Ci wyszedł!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)